Jdi na obsah Jdi na menu
 


jutsu

11. 10. 2008

CHAKRAChakra obvodyKaždá ninja technika vyžaduje chakru.Taková chakra/životní síla vychází ze dvou míst.Jedním z nich je mentální a spirituální energie získána z cvičení a zážitků.Druhým pak je tělesná energie umístěna v obrovském množství buňkěk.K provedení něakého jutsu musí ninja vyvolat obě tyto energie.Tím se však chakra spotřebovává.Spotřeba chakry souvisí s obtížností techniky a zkušenostech ninji,tím jak má svou chakru pod kontrolou.Každý ninja má potenciál k lepšímu používání Ninjutsu.Na světě je pouze jedna technika nevyžadující chakru.Tou technikou je Taijutsu.


Chakra proudí skrz oběžný systém chakry. Tyto kanálky spojují všechny vitální body v těle. Tyto malé kanálkové cesty cestují mezi buňkami. Když jsou kanálky poškozené, je dokonce i pro lékařského ninju nemožné to napravit. Kanálky putují skrz celé tělo a hlavně skrz orgány, které jsou zodpovědné za tvoření chakry. Tento systém obsahuje 361 Tenketsu, což jsou malinké body, skrz které chakra jde ven. Chakra může proudit víc nebo míň, pokud se s Tenketsu manipuluje. Oběžný systém Chakry je možné vidět jen s pomocí Byakuganu, Sharingan vidí pouze hlavní proudy chakry, ale ne celý systém. Klan Hyuuga a jejich Juuken (vznešená pěst) jim dovoluje chrlit z rukou chakru a zavřít tak Tenketsu jejich protivníkům, tím z nich nemůže jít chakra ven.


Používání chakry...Požití chakry vyžaduje mnoho soustředění.Chakra může být použita(jak jistě víte)jak k útoku, tak k obraně. Také se s ní dá cokoliv ovládat(nitě,stíny,...)


Druhy chakry...


Modrá - obyčejná chakra
Vyvolat modrou chakru patří k základním schopnostem ninji a proto ji používá snad každý.Původní barva byla žlutá avšak barva byla v anime změněna.


Červeno-oranžová - Kyuubiho Chakra
Tato chakra vychází z démona uvnitř NARUTA.Naruto má uvnitř sebe totiž Devítiocasého Démona Kyuubiho.Tato chakra je charakterizovaná červeno-oranžovou barvou.


Zelená - lékařská chakra
Zelenou Chakru používají zejména lékařští ninjové.Tato chakra umožnuje léčit zranění.Touto chakrou lze vyléčit jak drobná tak velká zranění.Záleží však na uživately této chakry.
Růžovofialová chakra
Soustředění u tajemného meteoritu ve skryté Hvězdné vesnici dovolí uživateli zbarvit chakru do růžovo-fialové barvy.


Fialová - Orochimarova chakra
Tato chakra vycházela z prokleté pečetě známého Orochimari.

Bílá - Hatake chakra
Tuto Chakru je schopen používat a používá ji Hatake Kakashi a byl ji schopen používat i jeho otec Sakumo Hatake.Osm bran...
1. brána - Otevírací brána
Otevření této chakry umožní jeho uživately plné využití svalů v těle ninji.
2. brána - Odpočinková brána
Otevřením této brány se zvyšuje životní síla ninji.

3. brána - Brána života
Otevřením této brány se tělo se zbarví do růžova.Vyvolává zvýšení fyzické síly.4. brána - Brána zranění
Otevření této brány umožní ninjovi vyvinout hroznou rychlost a sílu, použití může trhat lidské svaly, což je nebezpečné.
5. brána - Brána limitu
Ještě rychlejší a mocnější tělo než při otevření předešlé 4. brány.

6. brána - Zorná brána
Tělo je už schopno používat Asakujaku. Je ještě rychlejší a silnější.
7. brána - Tajemná brána
Opět dodává uživately vetší sílu a rychlost.8. brána - Brána smrti
Mnohem větší síla a rychlost, tělo je na úrovni Hokageho.Otevření této brány způsobuje většinou smrt.


Uložení chakry...

 Hyourougan - pilulky
Dovolí uživateli bojovat tři dny bez přestávky.Pilulky klanu Akimichi
Jde o tři pilulky podobné jako pilulkám Hyourougan.Tyto jsou tři.Každá z nich dává větší a větší sílu.

Konzumace chakry
Chakru mohou konzumovat například brouci a podobná zvířata.Chakru v sobě mohou uchovat a darovat ji majitely jednoduchým způsobem.Např. z nich chakru vymáčkne.

Jinchuuriki
Jinchuuriki je člověk/ninja, ve kterém je uchováván démon, čili obrovské množství chakry.Orochimarova prokletá pečeť
Orochimaru může dát prokletou pečeť tomu, kdo si přeje velkou moc. Když ale použije pečeť uživatel moci, ztratí identitu.
(článek vytvořen s předlohou z narut.tym.cz)

 

 

 

Jutsu

Jutsu, neboli dovednosti / techniky,jsou mystická umění využívaná především v boji.Chcete-li ninja použít jutsu,bude k tomu potřebovat chakru.Ta vychází z dvou míst.Jedním z nich je mentální a spirituální energie získána z cvičení a zážitků.Druhým pak je tělesná energie umístěna v obrovském množství buňkěk.K provedení něakého jutsu musí ninja vyvolat obě tyto energie

Vytváření ručních znaků je ninja schopen vyvolat požadovanou chakru.Vzhledem k rozsáhlému počtu ručních těsnění a různé kombinace, existují tisíce možných jutsu, a mnoho z nich nebyly ještě objeveny.

 


Na základě toho,jaké jutus ninja používá,se množství a druh chakry bude lišit.Pět hlavních elemetárních stylů jsou oheň,voda,země,vzduch a blesk/světlo.Každý ninja má potenciál lépe využít jeden z těchto stylů potenciálně více.K zvláštnímu elementárnímu odhalování se používá papír pocházející ze stromů, které jsou speciálně pěstované s typem chakry.Papír totiž mění barvu a tím odhaluje typ chakry. Například Kakashi je náchylný k světelnému typu.


Pět prvků samy o sobě tvoří cyklický,silný vztah vůči sobě navzájem.Prvek ohně je silnější než větru.Zároveň však vzduch posiluje sílu ohně.Takže bojovat větrným/vzdušným jutsu proti ohnivému je obtížné.Vzduch je zase silnější než blesk/světlo.Světlo je silnější než Země a Země je silnější než voda.Vodní jutsu dokončuje cyklus chakra typů.Doplňujícími prvky jsou Dřevo a Led.
Chakra elementy...
JUTSU SKUPINY...


Jutsu techniky jsou rozděleny do skupin nejen podle techniky,ale také podle úrovně.Těmito skupinami jsou E-rank,D-rank,C-rank,B-rank,A-rank a nakonec S-rank.

 

E-rank=E-Rank jutsu jsou obecné dovednosti,které se učí každý ninja na Ninja akademii.Studenti musí znát tyto dovednosti před přechodem na Genin úroveň.Patří sem například techniky Bunshin no Jutsu, Kawarimi no Jutsu a Henge no Jutsu.

 

D-rank=D-Rank jutsu jsou techniky úrovně Genin.Patří sem techniky jako Kage Šuriken no Jutsu, Juujin Bunshin, Shunshin no Jutsu, Narakumi no Jutsu.

 

C-rank=C-Rank jutsu jsou techniky úrovně Chuunin .Někteří Genini umí jednu až dvě tyto techniky jako trumfy na chuninské zkoušky.Příklady: Kuchiyose no Jutsu, Nikudan Sensha, Shintenshin no Jutsu, Shishi Rendan

 

B-rank=B-Rank jutsu jsou technikz úrovně Jounin.Chuunin a zvláštní Jounin jsou schopni využívat většinu jutsu na této úrovni.Příklady: Kage Bunshin no Jutsu, Omote Renge, Sensatsu Suishou

 

A-rank=A-Rank jutsu jsou techniky úrovně Jounin,avšak zakázané.Někteří Jounini rozvíjí svou vlastní jedinečnou jutsu z této úrovni, která bude sloužit jako jejich trumf,ale to jsou hlavně techniky známé na úrovni Kage-ninja.Příklady: Chidori, Tajuu Kage Bunshin no Jutsu, Juin Jutsu, Gogyou Kaiin

 

S-rank=S-Rank jutsu jsou obecně zakázána nebo tajná.Zná je mnohy jen jeden ninja.Příklady: Edo Tensei, Raikiri

 

RUČNÍ PEČETĚ


Pečetí je dvanáct.Tyto pečeti jsou rozděleny podle dvanácti znamení čínského zvěrokruhu.Každá pečeť tedy představuje jedno zvíře ze zvěrokruhu.Těmito zvířaty jsou pes,prase,kohout,vůl,králík,kůň,drak,koza,krysa,opice,had a tygr.Každá pečeť má určitý účel,sílů,styl a charakteristiku.Takovéto pečetě jsou obvykle používány v Ninjutsu,popř. Kinjutsu.Pečeti se používájí v kombinaci s chakrou což napomáhá ninjovy vyvolat určité jutsu.

PŘEHLED VŠECH RUČNÍCH PEČETÍ:

 


 

 

PEČETĚ


Shiki Fuujin (Naruto)


Tuto pečeť zapečetil do Naruta hend po jeho narození Čtvrtý Hokage.V době,kdy Kyuubi zaútočil na Skrytou Listovou Vesnici, Čtvrtý Hokage obětoval jeho život aby chytil a zapečetil Kyuubiho do těla dítěte Naruta. Tato pečeť s osmi nápisy tří písmen dovoluje chakře Kyuubiho prorážet vrchní a dolní Čtyři Symboly pečetě v Narutovi.

 
Shiki Fuujin (Třetí Hokage)


Stvořitelem této pečeti je Třetí Hokage v momentě,kdy odstraňoval pečetě Prvního a Druhého Hokage z jejich těl.Zároveň vytvořil tuhle pečeť na jeho břiše když odstraňoval Orochimarovu pečeť. Shiki Fuujin "Pečeť démonické duše" vyvinul Čtvrtý Hokage.Při této technice musí být vyvolán Shinigami (Duch Mrtvých).Shinigami odstraňuje duši cíle, bohužel ten kdo dělá toto jutsu bude také "sežraný" od Ducha Mrtvých...


PROKLETÉ PEČETĚ

 


 

Nebeská pečeť


Stvořitelem této pečetě je Orochimaru.Pečeť má Sasuke a Anko.

 
Zemská pečeť


Tuto pečeť opět zapečetil Orochimaru a to do těla Kimimara.Tato pečeť je rovna sílou Nebeské pečeti.

 
Kidoumarova pečeť (Není známa jménem)


Tato pečeť byla zapečeťena do těla Kidoumaru opět Orochimarem.

 
Sakonova pečeť (Není známá jménem)


Tato pečeť se skládá ze tří koleček. Byla zapečetěna Orochimarem do Sakona. Je za to zodpovědný jeho bratr Ukon.

 
Tayuy pečeť (Není známa jménem


Tuto pečeť zapečetil Orochimaru do krku Tayuyinýho .

 
Pečeť klanu Hyuuga


Tuto pečeť mají všichni z vedlejší rodiny klanu Hyuuga. Pečeť má každý z vedlejší rodiny už od narození a má zabránit tomu, aby tajemství Byakuganu. Také to zabezpečí že vedlejší člen musí poslouchat příkazy hlavní rodiny.


ZABEZPEČENÍ PEČETÍ

 


 

Kakashiho Fuuja Houin


Hatake Kakashi se pokusil zapečetit Nebeskou Pečeť. Chtěl předejít aktivaci prokleté pečetě ale nepodařilo se mu to.

 
 
Gogyou Fuuin


Když Orochimaru viděl Narutovu sílu od Kyuubiho, použil tuto pečeť aby Naruto Kyuubiho sílu nemohl používat. To přerušilo schopnost Naruta ovládat svou chakru.

Vztvořeno dle předlohy naruo.tym.cz

 

 

 

 

Kekkei genkai neboli Doujutsu


Vysvětlení: Kekkei Genkai (血継限界) jsou schopnosti, předávané geneticky v některých rodech.Většina těchto rodů vyvinula speciální jutsu vztahující se k jejich kekkei genkai a jejich tak spřízněná jutsu.Tyto schopnosti nemohou být vyučovány ani kopírovány ostatnímy, protože vyžadují zvláštní genetickou vlastnost.Kekkei genkai schopnosti, které pracují přes oko uživatele, se nazývají "žák, nebo oční, technik" (瞳术).Těmito rodovými schopnostmi pracujících přes oko je Byakugan, Sharingan, a Rinnegan.První Hokage a jeho Yamato´s Mokuton je schopnost,která dovolovala točit kolem simultánní kombinace dvou samostatnými chakra prvky.
Byakugan

 


Byakugan,také nazývaný technikou bílého oka je schopnost klanu Hyuuga.Členové klanu Hyuuga se již s touto schopností/okem rodí.Schopnost Byakugan je na první pohled podobná Sharinganu.Praví se,že klany Uchiha a Hyuuga byly kdysi jeden klan a až poté se rozdělily na dva.Byakugan je však účinější a obecně je to technika na vyšší úrovni než Sharingan klanu Uchiha.Členové klanu Hyuuga ho používají v kombinaci s Taijutsu.Nejslabší bod uživatele Byakuganu je zadní strana jeho těla.Byakuganu je téměř nemožné se skrýt.Je velmi obtížné porazit uživatele byakuganu,jelikož jeho uživatel vidí min. do vzdálenosti 500 sebemenší pohyb a to i přes pevné materiály.Hyuuga mají schopnost vidět oběhový systém Chakry. Vidí také Chakrové body (Tanketsu), které můžou zavřít pomocí tvz. Vznešené pěsti.Sharingan

 


Sharingan je od pradávna schopností klanu Uchiha.Tato schopnost se také jinak nazíva kopírovací schopnost/oko,což vychází od hlavní schopnosti "Sharinganského oka".Díky Sharinganu může jeho uživatel zkopírovat veškery nepřítelovy techniky, ať jde o Taijutsu, Genjutsu nebo Ninjutsu.Další schopnosti jsou hypnotizace nebo vydění přes Genjutsu.Sharingan se neobjeví hned po narození,tak jak tomu bývá u Byakuganu.Obvykle se objevuje až při prvním větším ohrožení života.Sharingan se objevuje postupně a to závisle na schopnosti jeho držitele.Jedna tečka ukazuje začínajícího uživatele Sharinganu,dvě již pokročilého a tři tečky se objevují až u velmi schopných uživatelů.Sharingan se dá také darovat.Takže jej nemusí mít pouze člen Uchiha klanu.Jako příklad si můžeme uvést Hatake Kakashiho.Určitě stojí za zmíňku že existuje jedna velmi vzácná forma Sharinganu a tou je kaleidoskopický Sharingan-Mongekyou.Aby někdo získal Mongekyou Sharingan musí ale obětovat nějakou oběť - lásku,přítele apod. . tuto schopnost má známí Itachi Uchiha,Kakashi a jednou bude moci získat tuto schopnost i Sasuke.Jednou možností ta,že zabije Naruta.Hyoton - Ovládnutí vody a ledu

 


Ovládat vodu a led uměl např. Haku ze Skryté Mlžné vesnice.O tomto klanu není moc známo.Klan byl vyvražděn, protože byla jejich Kekkai Genkai sváděna na důvod války. Členové klanu jsou schopni manipulovat s vodou a ledem.Haku ovládá schopnost Démonického ledového zrcadla, což byla zeď z ledových zrcadel, ve které byl uvězněn nepřítel. Jejich Kekkai Genkai jim dovoluje cestovat mezi zrcadli rychlostí světla, což velice mate nepřítele.Rinnegan - Stěhovací Oko

 


Rinnegan je pokreví dědictví Rokudou Sennin a jeho potomků.Rokudou Sennin byla vnímána jako původní Shinobi a jeho Doujutsu bylo považováno za nejvíce ctihodné,tři veliké Doujutsu.Původní Shinobi toto Doujutsu nazval moderním Ninjutsu.Rinnegan byl podle pověr vytvořen bohy.Použití Rinnegan umožňuje ovládat všechny tipy Chakry.Ranmaru-Tato schopnost nemá název

 


Ranmaru byl sirotek.Co se stalo se zbytkem jeho klanu je nejasné, ale z důvodu, že vyrůstal ve vodě,je možné, že byli zabiti když se lidstvo obrátílo proti jejich krevní linii.Ranmaru je schpen vidět víc než to co umožňuje byakugan klanu Hyuga.Je schopen v sobě zkrýt přítomnost chakry.Shikotsumyaku

 


Kaguya,klan známý hlavně díky zodpovědnosti za válku proti Skryté Mlžné vesnici,kterou však i díky své schopnosti prohráli.Kimmimara je jeden z členů tohoto klanu. Klan má schopnost ovládat své kosti a měnit jejich hustotu a tvar. Kosti si můžou kdykoli vytahovat z těla a používat je jako zbraň. Jsou také schopni kosti "vystřelovat" za sebou jako kulomet.

 

 

GENJUTSU


Genjutsu jsou techniky, které užívají chakru v nervové soustavě oběti a pomocí této chakry vytvářejí iluze.Genjutsu tedy patří k iluzním technikám.V podstatě jde o moderní intelektuální Ninjutsu.Tím,že techniky Genjutsu vyvolávají takové iluze,které mohou způsobit jejich cílové osobě/protivníkovy psychické bolesti a utrpení takové,které se dokáže vyrovnat síle fyzického zranění.Cílová osoba tedy může cítit, slyšet, vidět ochutnávat nebo nahmatávat věci, které ve skutečnosti nejsou a jsou to jen iluze.Jinými slovy, genjutsu se dotýká pěti smyslů.Avšak jiné aplikece genjutsu také existují(zablokování pohybu apod.).Existuje několik způsobů, jak čelit genjutsu.Ninjové se vzácnými schopnostmi jako Byakugan a Sharingan ,mají obranu proti Genjutsu jednoduší.Jelikož útočník používá chakru oběti proti sobě samé,tak jedním ze způsobu je narušení toku chakry ve svém vlastním těle.Tomu se říká Genjutsu zrušení (Genjutsu Kai).Případně, že by se nepodaří zrušit genjutsu, intenzivní bolest (nezpůsobená genjutsu) může účinek iluze zrušit.Někdo jiný může narušit jejich chakra tok pro ně prostřednictvím vynucení vlastní chakra do těla příjemce, prolomit chakra toku a tím i genjutsu.


Některé Genjutsu techniky:

 
Kakkou Genjutsu-Technika výslechu

>
Kamina Genjutsu-Např.ovládnutí tmy

>
Kasumi Juusha no Jutsu-Vytváří např. falešné útočníky

>
Kokohi no Jutsu-Mění tvar a vzhled předmětů

>
Kokuangyou no Jutsu-Uzavírá protivníka do "obálky tmy"

>
Kori Shinchuu no Jutsu-Cestu k cíly utváři do kruhu.Obět která to nerozpozná se oslabí.Pak následuje útok na oběť

>
Kurama Clan String Bean Bind-Ovládání rostlin k oddělení oběťi od spojenců

>
Kurenai's Flower Petal Escape-"Ovládání okvětních lístku...používá se při úniku

>
Jigoku Gouka no Jutsu-Ovládání ohně.Oběť má pocit,že je uzavřena do ohně

>
Jubaku Satsu-Umožňuje ovládat iluzní větve stromů

>
Kyouten Chiten-Démonická iluze

>
Narakumi no Jutsu-Způsobuje oběti vydění děsivích vizí

>
Mugen Onsa-Oběť se stává loutkou

>
Nehan Shouja no Jutsu-Omámení

>
Utakata-Používá ji Itachi,přehrává obavy

>
Tsukuyomi(Bůh měsíce)-Velmi silná iluze

>
Susanoo-Iluze používající podoby Mangekyou

>
Shiin´s Kanashibari-Iluze zvuku/hudby

>

 

 

 

NINJUTSU (忍術)
Ninjutsu je velmi široký a nejasný termín.Patří pod něj snad každá ninja technika využívající chakru.Ninjutsu se liší od ostatních technik.Nejvíce asi od Genjutsu,které vyvolává iluze,Ninjutsu však vyvolává reálné účinky.Při ninjutsu technikách je třeba využít chakru a většinou i tvz. uční pečetě(viz.podstrana ninja ruční pečetě), aby byly účinné.Rukama se tedy tvoří jednotlivé pečetě,které dané ninjutsu vyžaduje a tím se shromáždí chakra.Nejzkušenější ninjové dokážou některá z lechkých ninjutsu technik bez těchto ručních pečetí.Některá ninjutsu a jsou rozdělena podle živlu (země, oheň, blesk/světlo, voda, vítr), který využívají.Pouze některé Ninjutsu techniky:

 


 Akatsuki Astral Projection(Akatsukiho Astrální Projekce)-Požívá jí akatsuki.Spočívá ve vytvoření astrální projekce v požadovaném místě v duchovní formě členů.
Sumi Bunshin(Inkoustový klon)-Sumi Bunshin je Ninjutsu technika, která zužitkuje atrament a vytvoří Bunshin klon.
Thunder Up(Elektrický úder)-Tuto ninjutsu techniku jste mohly vidět v Naruto movie 2,kde ji použila Ranke,která shromáždila elektřinu do svých rukou a pak udeřila.
Douka Iwa Fubuki(Bouře ze skal)-Tato technika využívá pevnost kamenů.Ninja pošle na nepřítele kameny, které do něj narážejí.
Raigeki no Yoroi(Bleskové brnění)-Tuto techniku používá Raiga.RAiga ji používá tak,že spojí své dva meče.Tělo následně pokryje elektřinou,které mu poskytuje ochranu.
Yoraishin(Bůh Nočního Blesku)-K této technice se využívají hřebíky.Ninja je hodí na zem.Ty se do země zaryjí a tak nejdou téměř vidět.Ninja je pomocí chakry vystřelí ze země na nepřítele.Tato technika je překvapivá a tak se hřebíků. špatně vyhíbá.
Bubun Baika no Jutsu(Částečné multi zvětšení)-Bubun Baika no Jutsu je tajná ninjutsu technika Akimichi klanu,která se podobá Baika no Jutsu.Tato technika však zvětšuje jen požadovanou část těla!
Kuro Higi Ippatsu(Černá technika - Pekelný útok)-Je to kombinovaná loutková technika,kterou můžete vidět v Naruto movie 2.Požívá jí Kankurou.
Kuro Tatsumaki(Černé Tornádo)-Tři ninjové si vyskáčou na ramena.Poté vysunou z rukavic čepele a roztočí se.
Kyouka Shohou Chakra Chuunyuu(Chakrová injekce zesílené léčby)-Ze země vyjedou hadičky, které se zapíchnou do krku a dodávají chakru.Tuto techniku můžete vidět v Naruto movie 5.Používá ji Yomi.
Chidori katana-Toto nejmenované bleskové ninjutsu je vytvořené Sasukem.Sasuke dokáže sformovat meč z blesku.Podobná Chidori Nagashi.
Utsusemi no Jutsu-Rozkladem zvuku ninja mluví z různých směrů, a tak kryje svoji polohu a počet lidí.
Shishi Enjin(Čtyř-fialové plamenné pole)-4 ninjové vytvoří zmiňované plamenné pole,které se používá jako ochrana.Každý kdo jim bude chtít projít má "smůlu".
Shikyaku no Jutsu(Čtyřnohé jutsu)-Při této ninjutsu technice se zvyšuje uživatelova rychlost a síla.Také prodlužuje a zpevňuje nehty.
Amagumo(Déšť pavouků)-Ninjutsu technika používaná Kidoumarem ze Zvučné čtyřky.Nejprve vyvolá jednoho velkého pavouka.Ten vypustí spousty mini pavouký,které se zpouští na nepřítele.
Jouro Senbon(Déšť tisíců jehel)-Do vzduchu se vyhodí deštník,který vypouští Senbony(jehly) na nepřátele.
Satetsu Shigure(Déšť železného písku)-Promění železný písek na kapky deště.Ty spadnou na protivníka a poškozeným loutkám způsobí ochromení díky magnetické sile Sandaime Kazekage.
Ninpou, Kago Gome(Drátěná Klec)-...
...
...


Moku Bunshin no Jutsu(Dřevěný klon)-Ninjutsu technika podobná technice Kage Bushin no Jutsu,ale s tím rozdílem,že tyto klony jsou ze dřeva.
Soujasousai no Jutsu "sódžasósai no džucu"(Dvojitý Hadí Zabiják)-Jedná se o zakázané ninjutsu typu kamikaze,čily sebevražedného útoku.Dokáže sice zabít nepřítele,ale tím i sebe.Ninja nejprve vytvoří pečeť pomocí jedné ruky oběti.Potom vypustí ze svého rukávu dva hady,kteří se zakousnou do zápěstí obou ninjů a zabíjí je vstřikováním jedu.
Chou Chakra Rasengan-Ninjutsu technika,kterou můžete vidět v NARUTO MOVIE 5.Je to rasengan vytvořený Uzumaki Narutem a kněžkou Shion.
Chou oodama Rasengan(Resengan extra velikosti)-Ninjutsu technika,kterou ovládá pouze Jiraya.
Sennin Moodo – Hermit Mode -Hermit Mode je kombinace síly Jiraiye a matky(Ma) a otce(Pa) ropuch
Mushi Bunshin no Jutsu(Hymzové klony) -Tuto ninjutsu může použít pouze hostitel Kikaichu.Pomocí brouku lze vytvářet přesné kopie čehokoliv,i sebe samého.
Suna Raishin(Hromový bůh písku) -Tuto techniku používá Gaara ze své tykve vystřelí velké jehlice.Ty se zabodnou do země kolem nepřítele. Jehlice se otevřou na horním konci a pustí do nepřítele blesky.
Ikazuchi no Kiba(Ikazuchiho tesáky) -Tuto ninjutsu techniku používá Raiga.Nejprve pomocí svých mečů vyšle čakru ve formě blesku do mraků a nasměruje tím blesk na nepřítele.

 

 

TAIJUTSU

TAIJUTSU(体術)


Taijutsu jsou techniky pro boj z blízka.Každá Taijutsu technika vychází z bojovách umění a obvykle tak pramění v rámci lidských možností.Taijutsu se používá v kombinaci s různými schopnostmi jako Sharingan a Byakugan.Obzvláště Taijutsu využívají členové klanu Hyuuga ve své technice Juuken (Vznešená pěst, čteme "džůken").Uživatel taijutsu zřídkakdy užívá chakru ve svých útocích.Jako příklad ninji využívající hlavně tajijutsu si můžeme uvést Rock Leeho.Rock Lee dokáže také používat chakra brány.
Taijutsu techniky:


Asakujaku - Ranní páv-Při této technice je třeba otevřít šestou chakra bránu.Po použítí této techniky se tělo pohybuje nepředstavitelnou rychlostí.


>
Bunshin Kaiten Kakatou Otoshi - Klonový kop v otočce-Tuto techniku používá Uzumaki Naruto.Nejprve použije Kage Bunshin.Objeví se klony v saltu,které pak udeří nepřítele do hlavy či jiné horní části těla(horní).


>
Bunshin Taiatari - Klonový sebevražedný útok-Tuto techniku používá Uzumaki Naruto.Nejprve použije Bunshin.Vytvořené klony se pak vrhají na nepřítele.


>
Choudan Bakugeki - Motýlí bombový útok-Toto je taijutsu technika ke které se používá červená Akimichi hyourougan pilulka pro zvýšení síly.Více z obrázků...


>
Chou Harite - Super Open Hand Slap-Čou Harite je taijutsu technika, která se používá ve spojení v Akimichi klan s Baika no Jutsu.Po zvýšení jejich tělesné velikosti, člen klanu zaměří speciální chakru do jeho dlaní,které pak tvoři hlavní útočnou zbraň.


>
Douka • Sanseki Sensha - Assimilated •Kamení tank-Tato technika údajně měla původně sloužit pro rychlé cestování ninji.Vytvořil ji Nagare.Nagare nejprve vezme vlastnosti kamene pomocí jeho Douka no Jutsu techniky.To mu poskytne ochranu před příchozímy zbraněmi a údery.On se pak otáčí a tvoří rychle rotující míč na ničení.


>
Dynamické akce-Požívý je Gai.Je založena na tvz. palbě kopy a údery.


>
Dynamická akce-Vstup-Tuto Taijutsu techniku používá Maito Gai.Nejprve kunaiem odvede pozornost.Následně využije rychlosti a zaútočí.


>
Dynamická akce-Značení-Tato technika je používaná Inuzuka klanem.Využívají se k t a jejich močení>předávání zpráv.


>
Gamadosuzan - Toad Yakuza Sword Beheading-Technika použávana Gamabuntanem.


>
Garouga - Dvojnásobný vlčí tesák-Garouga je jedna z hlavní Taijutsu metod z Inuzuka Klanu.K této technice se využívá masivní množství chakry.


>
Gatsuuga -(Dvojnásobně ostrý tesák)-Gatsuuga je vrcholem Taijutsu techniky ze Juujin Bunshin styl boje.


>
Gourai Rensa - Silný hromový Lotus řetězec-Taijutsu technika používaná Rock Lee-m.Lee první otevíře chakra brány ke zvýšení jeho rychlosti, pak se prodlužuje jeho použití řetězce.Principem je "vyhození" svého soupeře a spuštění jej do vzduchu.Lee se pak spustí do vzduchu a zahájit palbu údery.Tím ztloukává svého soupeře zpátky na zem.Lee tuto techniku ukončuje silným kopem.Nepřítel pak vysokou rychlostí spadne na zem.


>
Gouwan - Silná ruka-Taijutsu technika používaná Haruno Sakura.Sakura je schopna využívat mocné údery.Soustředí vysokou částku chakra do její pěstí a pak útočí.To vše v jediném okamžiku.


>
Hakke Hasangeki - Osm věštění - Pěst drtící hory-Technika používaná Hyuuga Nejim.Neji silnými údery zatlačí nepřítele do skály což mu spůsobí další škody.Není známo,jestli tato technika dokáže zhroutit tenketsu body v nepřítely.


>
Hakke Hyaku Nijuuhachi Shou-Hmat 128 úderů-Technika používaná Hyuuga Nejim k zablokování proudění chakry v nepřítelově těle.


>
Hakke Rokujuuyon Shou-Hmat 64 úderů-Technika používaná Hyuuga Nejim k zablokování proudění chakry v nepřítelově těle.


>
Hakke Kuushou - Letící dlaně-Silný úder do těla protivníka vysílající neviditelnou chakru,která nepřítele odmrčtí na velkou vzdálenost.Není známo,jestli tato technika dokáže zhroutit tenketsu body v nepřítely.Nejpýš je při nejmenším poškodí.


>
Hakkeshou Kaiten - Nebeská rotace-Taijutsu technika typická pro klan hyuga.Kaiten je speciální technika předávaná prostřednictvím hlavních rodinné linie.Kaiten schopnosti Byakugan.Spočívá ve vytvoření výru kolem uživatele této techniky.Vírem mnoho nepronikne.


>
Hayabusa Otoshi - Sokol stěhovavý-Taijutsu technika,kterou používá Sasuke.Spočávý ve vynesení nepřítele vzhůru a následně ho pak hlavou dolů pošle k zemi.


>
Hien - Létající vlaštovka-Hien je Taijutsu technika, která je používána Asumou,ninjou z Listové Vesnice.


>

 

 

KINJUTSU


Kinjutsu jsou vlastně zakázané techniky.O zakázaných technikách rozhoduje Konoha.Jsou zakazovány z mnoha důvodů.Důvody může být třeba zneužívání technik,síla a nebezpečnost.Do těchto technik patří např. Chiyo's Tensei Technique,Tvorba Rebirth a využívání osmy chakra bran.

 


Kenjutsu techniky:

 


Chiyo's Tensei Technique/Technika-Jde o nepojmenovanou techniku,kterou vyvinul Chiyo.Umožňuje oživit mrtvé.


>
Edo Tensei-Vzkříšení na znečištěná Svět-Edo Tensei je zakázaná ninjutsu technika.Zpočívá v přivolání mrtvé duše k životu.


>
Fushi Tensei - Životní Reinkarnace-Ninjutsu technika původně vytvořená Orochimarem.Umožňuje opustit své tělo a přemístit se do jiného.


>
Shiki Fuujin - Metoda Těsnění Ducha-Technika vyvinutá 4. Hokagem.Manipulace s duší.


>
Infuuin-Techniky vyvinuté Tsunade.Čerpání cizí chakry do sebe.


>
Juin Jutsu - Prokletá Technika-Zakázaná ninjutsu technika vyvinutá Orochimarem.


>
Omote Renge - Přední Lotus-Taijutsu technika.Používá se při ní otevírání chakra bran.Více v podstraně CHAKRA.


>
Rasen Shuriken - Spirála Šuriken-Vyvynul ji Uzumaki Naruto.Využívá Rasengan.


>
Souja Sousai no Jutsu-Ninjutsu technika zakázaná kvůli temným prvkům.Umožňuje najisto zabít nepřítele,ale tím i sebe.Používá se v krajních situacích.


>
Souzou Saisei - Creation Rebirth-Techniku vytvořila Sannin Tsunade.Jde o samoregeneraci.


>
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu-Mnohonásobné stínové klonové jutsu-Tajuu Kage Bunshin no Jutsu je moderní variace na Kage Bunshin Ninjutsu techniky, která byla zakázána Prvním Hokage.v čem technika zpočívá lze poznat z názvu a doplňujících obrázků.


>
Ura Renge - Reverzní lotus-Taijutsu technika.Známá technika využívající otevírání chakra bran.


>

 

 

 

Senjutsu


O Senjutsu se často říká,že jde pouze o druh Ninjutsu.Mezi Senjutsu a Ninjutsu jsou však podstatné rozdíly.K vytvoření Ninjutsu se využívá vnitřní energie.K vytvoření Senjutsu se však používá energie z okolí. Při tvorbě každé Senjutsu techniky se smíchá fyzická,duchovní a přírodní síla a právě ta přírodní síla je ta,kterou ninja vytáhne z okolí.Tím,že se smíchává vnitřní a vnější síla vzniká mnohem silnější forma chakry než při klasické Ninjutsu technice. Všechny ostatní techniky se pak stávají při kombinaci se Senjutsu účinnější.Naučit se využívat vnější,přírodní energii vyžaduje velmi dobré schopnosti ninji a velké úsilý.Ninja se musí nejprve naučit nenarušovat tok energie a prvním krokem je zůstat nehybně stát, což je pro žijící tvory nesmírně obtížné.Při dokonalém ovládnutí Senjutsu pak může energie proudit dovnitř i ven.

Nejtěžší na Senjutsu technikách je udržet rovnováhu mezi duchovní energií, fyzickou silou a silou přírody. Na Senjutsu je taky potřeba obrovské množství chakry, které by vývážilo sílu přírody a proto(jak již bylo naznačeno v předchozím odstavci)je trenink vhodný jen pro někoho s obrovskou chakrou a silnou vůlí.

 

 

FUUINJUTSU-PEČETNÍ TECHNIKY
Fuuinjutsu techniky jsou jinak nazívané také jako Pečetní techniky.Umožňují ninjům, aby jejich těla obsahovaly prvky či démony.


Některé Fuuinjutsu techniky:


Shishou Fuuin - Obraz čtyř pečetí-Fuuinjutsu technika používaná čtvrtým Hokage.Shishou Fuuin byl použit ve spojení s Shiki Fuujin.Technika měla zaplombovat démona Kyuubi do žaludku Naruta.To umožňuje Narutovi využití chakry z Kyuubiho démona.Naruto má přístup k této chakře,když při zvýšených emocích nebo v době, kdy jeho vlastní chakra je vyprahlá.


>


Šikoku Mujin - Čtyři temné mistické pole-Šikoku Mujin je Fuuinjutsu technika.Je to zvláštní bariéra jutsu používaná s Seishingan drog.


>


Kyuubiho Chakra pečeť-Uzavírací pečeť Kyuubiho byla uzavčena pečetí vytvořenou Hatake Kakashim.Zemezuje použítí chakry v sobě zapečetěného démona.Pokud ji NARUTO začne používat rychle ho to začne oslabovat.


>


Gogyou Kaiin - odpečetění pěti elementy-Gogyou Kaiin je Fuuinjutsu technika, která je používána Listovým Sanninem Jiraiyou.


>


Gogyou Fuuin - Zapečetění pěti elementy-Gogyou Fuuin je Fuuinjutsu technika, která je používána Sanninem Orochimaru.


>


Bijuu-Zapečetěný démon do Gaary


>


Fuuja Houin-Pečeť Kakashiho,která měla blokovat prokleté znamení Sasukeho


>
Fuukoku Houin-Tato pečeť se používá ve spojení s Shikokumujin


>


Fuuka Houin -Ohnivá pečetní metoda-Více v dopňujícím videu...


>

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář