Jdi na obsah Jdi na menu
 


naruto vse o narutovi

11. 10. 2008

NARUTO

Naruto je populární shounen manga, která ve Weekly Jumpu vychází od roku 1999. Kreslí a píše ji Kishimoto Masashi.

Manga má také neméně úspěšnou seriálovou adaptaci - anime, která končí 220 části. Na tento seriál navazuje pokračování s názvem Naruto Shippuuden, ktéré se dějově odehrává o 2 1/2 roku déle než končil původní anime seriál Naruto (manga kapitoly 245 a výše).

Hlavní hrdina, Naruto Uzumaki, je hlasitý, hyperaktivní, dospívající ninja, který neustále hledá přijetí a uznání ostatními stejně jako touží po tom stát se Hokage, který je uznávaný jako vůdce a nejsilnější ninja ve vesnici.

Jeho příběhy jsou známé skoro po celém světě a udivují (nejen) děti všech národností.

Seriál NARUTO je v České republice vysílán aktuálně každý den na programu JETIX,dále na TV Pakito(NĚMECKÁ TELEVIZE) a na TV Tokio(JAPONSKÁ TELEVIZE)

 

Konoha


Mapa KONOHY přímo zde:(po kliknutí na obrázek se obrázek zvětší)

MAPA KONOHY


Některá zajímavá místa v Konoze...

 


Květinářství

Toto prosperující květinářství patří rodině Yamanaky.V tomto obchodě občas vypomáhá Ino.Jinak zde pracuje Inina rodina.


Ichiraku Ramen

Toto je snad nejoblíbenější místo samotného Naruta.Ptáte se proč?Protože zde dělají výborný ramen,který Naruto tak zbožňuje. V tomto podniku pracuje Teuchi s Ayame.


Knihkupectví

V tomto knihkupectví je Naruto taky poměrně často,jelikož v knížkách studuje ženy proto,aby jeho Sexy no Jutsu bylo ještě více účinné.


Les Bikochu

Aburame klan ví,že tento les je pro něj velmi důležitý,jelikož přesně v tomto lese chytají své brouky.Zde se také vyskytuje vzácný brouk Bikouchu.


Nemocnice

V Konoze je jediná nemocnice a je jí přesně tato.Naruto i jiní tam párkrát již byly.


Restaurace Barbeque

V této restauraci bývají často po tréninku Asuma a Chouji.Co zde Chouji nejradějí dělá asi každý fanda Naruta ví.Doslova a do písmene se cpe :) .


Stadion na Chuuninské zkoušky

Velice známý stadion v Konoze,kde se konají závěrečné chuninské zkoušky.V Cuninské věži se naopak konají testy.


Věž na Chuuninské zkoušky

Velice známá budova v Konoze,kde se konají chuninské testy.Na Chuninském stadionu se zase dělají závěrečné zkoušky.


Les smrti

V tomto lese se také konají chuuninské zkoušky.Tyto zkoušky jsou však velmi obtížné a plné nástrah.


Vězení pro nebezpečné ninjy

V tomhle vězení se uvězňují vězňové třídy "S" ,kteří jsou pro své okolí velmi nebezpeční.


Sídlo Hokageho

Zde sídlí mocný ninja.Sídlý zde všem známý Hokage.


Narutův dům

V tomhle domě bydlí ta nejznámější postava a tou je Naruto :)!Celkem pěknej domek že? :)


Sídlo Uchiha klanu

Na tomto záhadném místě žije/žil klan Uchiha,klan ovládající sharingan.


Sídlo Hyuuga Klanu

Na tomto záhadném místě žije klan Hyuuga,klan ovládající Byakugan.


Kakashiho dům

Tak v tomto pěkně vypadajícím domě žije ninja s neobvyklými schopnostmi.Žije zde Kakashi.


Sídlo Naara klanu

Na tomto místě žije významný klan s názvem Naara.

 

 

 

 

Hokágové


V této podstraně se podrobněji mrkneme na nejznámější Kagy úžasné anime NARUTO!

Hokágové : Kágové ze skryté Listové...


I Hokage - Shodaime Hokage


Shodaime je ten,který objevil Konohu.Byl starší bratr 2. Hokage (Nidaimeho) a byl dědeček Tsunade (5. hokage Godaime). Během života bojoval s Kakuzu (člen Akatsuki). Lidi z Konohy viděl jako jeho část. Orochimaru ho vyvolal a jeho duše byla potom zapečetěna do jednoho ze stínových klonů 3. Hokage. Orochimaru použil DNA tohoto Hokageho pro genetické experimenty a implantoval ji do 60 lidí. jen jeden z nich přežil - Yamato. Orochimaru usiloval o jeho techniku Mokuton a jeho schopnost mít pod kontrolou ocasaté démony. Tuto schopnost podporuje přívěšek, který dal Tsunade a potom ho v sázce od ní vyhrál Naruto.

II Hokage - Nidaime Hokage


Nidaime byl mladší bratr Shodaimeho a prastrýček Tsunade (Godaimeho Hokage).Naidame skvěle ovládal vodní jutsu. Byl mistr Sarutobiho (Sandaime Hokage), Homura Mitokado, a Koharu Utatane. Orochimaru ho také vyvolal a jeho duše byla potom zapečetěna do jednoho ze stínových klonů 3. Hokage.
III Hokage - Sandaime Hokage


Sandaimeho jméno bylo Sarutobi. Jako malý byl v týmu s Homura Mitokado, a Koharu Utatane a jejich mistr byl Druhý Hokahe (Nidaime). On sám byl mistrem tří legendárních sanninů - Orochimara, Jirayii a Tsunade (později Páté Hokage). Když šel do důchodu, jmenoval Yondaimeho, ale když Yondaime zemřel, Sarutobi se znovu vrátil do úřadu. Má syna Asumu Sarutobiho (a ještě minimálně jednoho syna nebo dceru) a jeho vnuk je Konohamaru a i dítě, které čeká Kurenai s Asumou. Zemřel v boji s Orochimaru, kdy se obětoval pro vesnici. Byl velmi chytrý a vesnici bral jako rodinu. Hodně času strávil s mladými dívkami a učil Jirayiu techniku, co dovolí uživateli sledovat nahé dívky.


IV Hokage - Yondaime Hokage


Yondaime byl známý jako "Žlutá jiskra Konohy". Byl velmi odvážný a zapečetil Devítiocasou lišku do Naruta a řekl, že Naruto bude nejsilnější ninja v Konoze a že nechce, aby na Naruta všichni hleděli jako na démona, ale jako na hrdinu, který je zachránil. Byl studentem Jirayii a on sám byl mistrem Hatake Kakashiho, Inuzuky Rin a Uchihy Obita. Když propukla Třetí Ninja válka, byl velmi obávaný a mezi nepřáteli se říkalo, aby ten, kdo ho spatří, rychle utekl. Byl velmi mocný, používal Rasengan, Hiraishin no Jutsu, uměl se teleportovat za hozenými kunai (Jutsu Shiki).

V Hokage - Godaime Hokage


Godaime Hokage je Tsunade, první Hokage žena. Je jedna ze tří legendárních Sanninů. Její mistr byl Sandaime a byla v týmu s Jirayiou a Orochimaru. Je vnučka Prvního a pravnučka Druhého, díky tomu se jí někdy říká "Hime" (=ptincezna). Má velmi velká prsa a to i přes to, že jí Jirayia řikal "plochá Tsunade". Tsunade měla od svého dědečka Prvního přívěšek, za který by se daly koupit tři hory. Tsunade ho dala svému malému bratrovi Nawakimu k jeho desátým narozeninám, ale krátce na to zemřel. Potom ho dala svému příteli Danovi a ten bohužel zahynul taky. A tak odešla z Konohy s Danovou neteří a stala se z ní gameblerka. Když zemřel Sarutobi, Jirayia a Naruto hledali ji, aby se stala Pátým. Tsunade potom přijala a dala Narutovi svůj přívěšek. Tsunade je velmi dobrý medik (lékařský ninja) a stala se mistrem Sakury. Má také nadlidskou sílu, což vychází z jejího kontrolování chakry.

Následující informace mohou být spoilery:
VI Hokage - NARUTO UZUMAKI


Tato informace může být spoiler!Podle spekulací se však šestým popř. pak sedmým Hokagem stane NARUTO UZUMAKI...(tato informace bude objasněna průběhem času)
VII Hokage - Konohamaru


Toto je jen spekulace.Nemohu říct,že tomu tak bude...
Kazekágové : Kágové ze skryté Písečné...

 


I Kazekage - Shodaime Kazekage


Shodaime Kazekage pravděpodobně založil Skrytou Písečnou.O jeho životě není až tak známo.


II Kazekage - Nidaime Kazekage


Nidaime Kazekage pokračoval v práci prvního Kazekage.Vesnice zužovaná válkami se však na viditelně vyšší úroveň nedostala.O jeho životě není více známo.


III Kazekage - Sandaime Kazekage


Sandaime Kazekage byl nejsilnější Kazekage v historii Písečné vesnice. Byl někým unesen, vesnice ho dlouho hledala, ale pak ho prohlásila za mrtvého. Ve skutečnosti ho zabil Sasori a udělal z něho svou oblíbenou lidskou loutku. Tuto loutku zničila Sakura a Chiyo baa-chan. Dokázal přeměnit chakru v magnetickou sílu, neví se, jestli to byla Kekkai Genkai (genetická vlastnost).


IV Kazekage - Yondaime Kazekage


Kazekage je otec Temari, Kankuroua a Gaary (5. Kazekage). Na jeho rozkaz byl Shukaku (Jednoocasý démon) zapečetěn do Gaary. Čím byl Gaara starší a starší, tím se ho Čtvrtý Kazekage víc a víc obával a tak se ho nejednou pokoušel zabít. Čtvrtý Kazekage se taky spojil s Orochimarem, ale byl jím vzápětí zabit před Chuuninskými zkouškami.


V Kazekage - Godaime Kazekage


Godaime Kazekage je Písečný Gaara. Je syn Čtvrtého Kazekageho a nejmladší bratr Temari a Kankuroua. Právě do něho zapečetila Chiyo na rozkaz jeho otce Shukaku. Protože ale potřebovali oběť, byla obětována Gaarova matka Karura. Ona kvůli tomu proklela Skrytou Písečnou a doufala, že jí Gaara jednoho dne pomstí. Vesničané Gaaru nenáviděli, protože v něm viděli démona. A už kvůli tomu, že se ho pokusili několikrát zabít a pokusil se o to i jeho strýc a otec, začal gaara mít názor, že všechny bude zabíjet a stals e z něj vraždící psychopat, než mu Naruto dal nakládačku a Gaara se vzpamatoval. Potom se stal Kazekagem a dobře chránil vesnici. Gaaru unesl Deidara a získal z něj Shukaku. Gaara záhadně přežil a vrátil se dovesnice jako Kazekage.

 

Týmy a skupiny


Tým 7.


Popis: Tým sedm/ý je asi nám všem nejznámější.Má 4 členy,jejímyž jsou Naruto Uzumaki,Sasuke Uchiha,Haruno Saskura a jejich mistr a jounin Hatake Kakashi.Tento tým jako první prošel zkouškou Hatake Kakashiho.Tento tým ja také pravděpodobně nejsílnější v Konoze.Jeho členové se v průběhu epizod mění.Například po odchodu Sasukeho nastoupil na jeho místo možná né všem známý Sai z ANBU a v období zotavování Hatake Kakashiho po tvrdé bitvě se na jeho místo dostává Yamato,také z již jmenovaného ANBU.Tento tým všem tento tým nejznámější a podle mnoha i nejlepší.


Tým 8.


Popis: Tento tým je nám všem táké poměrně známý.Má 4...vlastně 5 členů,jsou jimi tři geninové Hyuuga Hinata,Aburame Shino,Inuzuka Kiba a jejich sensei jounin Yuuhi Kurenai + Kibův Akamaru.Složení tohoto týmu se táké b průběhu měnilo a to když Kurenai otěhotněla a pak Kakashi převzal její místo a tak se stal mistrem týmu 8.


Tým 10.


Popis: Tým 10 je také velmi známý.Jak správný fanda ví má 4 členy.A to tři geniny a a jeden jounin.Geniny jsou tedy Yamanaka Ino,Nara Shikamaru, Akimichi Chouji a joouninem je pak mistr Sarutobi Asuma.Jako v předešlých týmech i zde došlo ke změnám.Tentokrát při smrti Sarutobi Asumy jehož místo zaujal na něakou dobu Hatake Kakashi.


Tým Gai


Popis: Tento tým nese název Gai.Opět se skládá ze tří geninů a jednoho jounina.Třemi genini jsou jak jistě víte Rock Lee,Hyuga Neji a Tenten.Jouninem tohoto týmu je Maito Gai.Tento tým dále patří mezi elitu v Konoze.Zajímavostí je,že tento tým spolu pokračoval i v budoucnosti.Tedy když se stal Neji jouninem a Huňaté obočí a tenten chuuniny.


Kabutův tým


Popis: Tento tým nesoucí název Kabutův tým se skládá ze tří geninů.Těmito geniny jsou Yakushi Kabuto, Tsurugi Misumi, Akadou Yoroi.Dalším členem je pak jounin jehož jméno mi však zůstává utajeno.Tento tým je ze zvukové.


Písečný tým


Popis: Opravdu silný tým z písčité vesnice skládájící se z potomků čtvrtého kazekageho.Potomky a zároveň členy tohoto týmu jsou Temari,Kankurou a Gaara.


Tým Zvučných Geninů


Popis: Tento tým ze zvukové byl v chuninské zkoušce.Tým se skládá z členů jejímiž jsou Dosu Kinuta,Kin Tsuchi,Zaku Abumi.Tento tým trénoval Orochimaru.


Tým Kamizuru


Popis: Tento tým se kládá ze tří členů z Kamenné Vesnice,kterými jsou Jibachi, Kurobachi a Suzumebachi.


Jirayův tým


Popis: Popis tohoto týmu nebude prozatím úplný...no snad to nevadí...Tento tým se skládá ze 4 členů,jejími jsou Yondaime Hokage,další dva členové(viz.obr.)jejichž jména mi jsou skryta a mistr Jiraya.Tým je z Listové Vesnice.


Yondaimeho tým


Popis: Dnes již zaniklý tým.Jeho členové byli: Hatake Kakashi, Uchiha Obito, Rin a jejich mistr Yondaime hokage.Tento tým z Vesnice skryté v Listí prožil bitvu v Kamenné vesnici.Přesně toto byla ta bitva ve které přišel Hatake Kakashi o oko avšak naopak získal Obitův sharingan,který mu sám Obito daroval.


Konohamarův gang>>>Ebisův tým


Popis: Známá skupina dětí z NARUTAs kterými se NARUTO sem tam střetne.Po té, co se stali geniny, se jejich mistrem stal Ebisu a proto se Konohamrův gang vlastně přejmenoval na Ebisův tým.Jeho členy jsou Konohamaru, Udon, Moegie.


Zvučná čtyřka-/pětka-šestka/


Popis: Toto je tým ze zvučné vesnice.Pracuje pro Orochimaru.Skládá se ze členů:Kimimaro, Sakon,Tayuya,Ukon,Jiroubou,Kidomaru.


Hadí tým


Popis: Tento zajímavý čtyř člený tým se skládá z Karin, Juugo, Suigetsu a jejich mistra Sasukeho.K tomuto týmu se přidal Sasuke po tom co zabil Orochimaru,což tento tým dělá zajímavý pro fanoušky Sasukeho.


Ino-Shika-Cho(Jouninové)


Popis: Tento tým je tříčlený.Jeho členy jsou Yamanaka Inoichi, Nara Shikaku a Akimichi Chouza,což jsou otcové Shikamara, Choujiho a Ina.


Fuujin a Raijin


Popis: Fuujin a Raijin je spýše skupina než tým.Skládá se z bratrů Fuujina a Raijina z Listové vesnice.Tato vtipná dvojka byla uvězněna protože by stále jen žraly.


Zlý ninjové - Janin


Popis: Joninové Jiga, Renga a Ruiga.To jsou členové této skupiny a zároveň tři bratři,kteří převzali kontrolu nad Zeleninovou zemí.


Trojka z klanu Ryuudonin


Popis: Toto je skupina ze Země ohně skládající se z Genshou, Rokkaku a Jakou.


Trojka z klanu Fuuma


Popis: Toto je tří člený tým z Rýžové Země skládající se z Fuuma Kagerou, Fuuma Jigumo a Fumma Kamakiri.Tento tým pravuje pro Orochimara.


Shinobazu


Popis: Shinobasu...aneb Gantestu, Shura, Monju, Doki byla skupina zlodějských ninjů z Lesní země.


Tým Shiore


Popis: Shiore je tříčlený tým skádá z dvou ninjů a Shioreho.Tento tým byl u chuninské zkoušky.Za tento tým se vydává Orochimaru a jeho muži proto,aby se dostaly co nejblíže k Sasukemu.


Shigurův tým


Popis: Členy tohoto týmu tvoří Shigure, Midari a Baiu ze skryté deštové.Tým také byl na chuninských zkouškách...


Oborův tým


Popis: Tento tým,který tvoří Oboro, Mubi a Kagari ze skryté deštové byl na chuninské zkoušce.


Nidaimeho tým


Popis: Nidaimeho tým má 4 členy,kterými byli Sarutobi, Mitokado Homura, Utatane Koharu,a jejich mistr Nidaime Hokage.Sarutobi se potom stal hokage.Jinak tým je ze skryté listové.


Tým Kegon


Popis: Kegon, Houki a člen jakého neznáme jménem jsou členové tohoto týmu.Tento tým byl také na chuninské zkoušce a pochází ze skryté vodopádové.


ShitenShounin


Popis: Tato skupina pochází z vesnice Takumi.Skupina se skládá z 4 ninjů,kterými jsou Houki, Kujaku, Ryuugan a Suiko.Pokoušeli se o to,aby jejich vesnice patřila mezi nejsilnější ninjovské vesnice.


7 Šermířů z Mlžné


Popis: Členy této skupiny z Mlžné tvořily : Momochi Zabuza, Hoshigaki Kisame, Kurosuki Raiga, Suigetsu,což byl žák.Tuto skupinu proslavilo ovládání mečů.

 


 

Legendární Saninové


Popis: Členové týmu:Jiraiya, Orochimaru, Tsunade Tyto tři jsou nazýváni legendárními saniny z Konohy.V dobách kdy byly ještě geninové,tak jejich mistr byl 3.hokage.

 

NINJA HODNOSTIZákladní:


Student akademie


Nejnižší ninja hodnost je student akademie.Každý ninja z určité Skryté Vesnice musí projít takovouto Akademií.Na akademiích se ninjové učí základní jutsu techniky.Né každý student se pak stává geninem,jelikož aby se stal někdo geninem musí složit nelehké testy.


Genin


Geninem se stává úspěšný řešitel Akademické závěrečné zkoušky.Čerství geninové bývají hned přiděleni do skupin po třech a každé skupině je pak přidělen jeden jouninský mistr.Pokud geninové nesplní mistrovu zkoušku,musejí se vrátit zpět do akademie.Jouninové pak své geniny zapisují do chuninských zkoušek.


Chuunin


Chuninem se stává genin,který splnil chuninské zkoušky.Tyto chuuninské zkoušky mají 3 části.Zkoušky jsou nastaveny tak,aby každého ninju(genina) prověřily a donutily ho ukázat jeho talent.Chuuninové bývají také učiteli žáků studujících na ninja akademii a v časech války jim bývají svěřeny k velení menší skupiny/oddíly.Správný chuunin by měl být trpělivý a měl by být schopen rozumného uvažování za každé situace.


Tokubetsu Jounin


Tokubetsu Jounin je hodnost udělovaná schopnějším chuninum.Jedná se o hodnost mezi chuninem a Jouninem.


Jounin


Jounin je další hodnost po Chuuninovi.Jsou velitelé na misích a navíc nespadají pod chuuniny a proto nejsou v bitvách omezeni.Takovým Jouninem se stává Chuunin,který dosáhl dokonalosti svých technik.Jounini také vyučují na akademiích.Dále jim jsou přidělovány většinou 3 genini nad kterými mají dohled.Jak všichni víte tipickým příkladem jounina je Hatake Kakashi,který je poměrně přísný a doposud nechal projít jen jednu skupinu.


Kage


Vesnice může mýt mnoho studentů,Geninů,Chuuninú,Tokubetsu Jouninů,Jouninů,ale vždy jen jednoho Kageho.Kage je nejvyšší postavení ve vesnici.Jsou to obvykle také nejsilnější ninjové vesnice. Opravdový kage musí být na nejvyšším stupni v ovládání svých četných někdy i utajených schopností. Přesto však nesmí ztratit přehled o dalších děních.Každá vesnice má pojmenovaného svého Kageho jinak...
Listová vesnice: Hokage
Písečná vesnice: Kezekage
Deštná vesnice Mizukage
Kamená vesnice: Tsuchikage
Blesková vesnice: Raikage
Zvučná vesnice: Jen skrytá zvučná nemá svého kageho.Tuto vesnici vede sannin Orochimaru.


Doplňující:


Sannin


Sannin je vylmi vysoká hodnost.Jsou to legendární ninjové,kteří se svými schopnostmi mohou rovnat s kagy.Tito ninjové jsou svou silou a svými technikami opravdu na úrovni kage.Velice zajímavé je to,že všichni tři žijící sanninové byli po vykonání maturitní zkoušky přiděleni budoucímu hokage Sarutobimu Sandaime a tak se stalo,že učitel byl zabit žákem.Aktuálně žijí/existují 3 sanninové kterými jsou...
Orochimaru: Vůdce skryté zvučné
Tsunade: Tsunade se po smrti Sarutobiho Sandaime stala vládcem skryté listové
Jiraya: Učitel naruta...mimo Jiray je nazýván také ero-sennin pro zalíbu ve šmírování


Ostatní:


Lovci ninjů


Tito tajemní lovci ninjů obvykle ukrývají svou tvář pod maskou.Jejich úkol je vpodstatě jednoduchý a spočívá ve vypátrání vyhostěného ninji, zlikvidování jej a zničení všech stop po jeho existenci.Lovci ninjů sou často i mladší než NARUTO,ale přesto je jejich uroveň podstatně vyšší.


ANBU


Každá ninja s hodností alespoň chunin se může ucházet o členství v ANBU,což jsou úderné jednotky složené z ninjů, kteří prošli speciálním výcvikem.Obličej také ukrívají pod maskou jako Lovci ninjů avšak s tím rozdílem,že jejich identita je známá.


Lékařský ninja


Kdo je lékařský ninja asi každý ví.Ninjové tipu lékař jsou velmi důležití při bitvách.Lekařský ninja umí totiž používat svou chakru k léčení.Lékařští ninjové jsou však pro nepřítele hrozbou a to z faktu,která spočívá v dokonalé znalosti lidského těla.


Vychovatel


Spýše povoláni než hodnost,ale i přesto.Tato funkce je pro jouniny.Jejich úkol je prostý.Musejí hlídat děti.Ale tento úkol nemusí být tak lehký jak zní.Vychovatelé také mohou rozšiřovat své schopnosti.


Rada


Rada je správní skupina ninjů,která je velmi důležitá v některých záležitostech jako schvalování Chuuninů,Jouninů a Kage.


Učitel na akademii


Tito ninja učitelé učí na ninja akademii ve skrytých vesnicích.Učí studenty základní jutsu techniky.

 

 

ORGANIZACE


Organizace v Naruto světě mohou mít hlavní pozici ve skrytých vesnicích nebo tajné kulty hledaných ninjů.

ANBUJe jednotka, která slouží k ochraně Konohy (Listové) a jejich občanů, páchají atentáty a vyplňují mise typu S. Jsou to vycvičení ninjové většinou se speciálními vrozenými schopnostmi. Pracují ve skupinkách, kterou vede sempai (to je důvod proč Yamato oslovuje Kakashiho sempai). Skupina je většinou složena z 4 ANBU. Jsou vybíráni již, když jsou Chuuninu a postupně se vypracovávají na vedoucího skupiny (to bývá většinou Jounin). Tito ANBU pracují přímo pro Kage (přeloženo stín). Mohli jste vidět, jak se Patá vztekala, když zjistila, že přísně tajné informace o každém členovi ANBU pronikly až k samotnému Orochimarovi. Překlad zkratky ANBU: může být temná strana nebo černé jednotky. To celé je zkratka Ansacu Sendžucu Tokušu Butai. Volný překlad zní asi takhle: Speciální vraždící a taktická skupina/síla.
ANBU

AKATSUKIAkatsuki je tajná organizace.Tato organizace je známá sbíráním nových jutsu a informací o Jinchuuriki.Tato organizace má maximálně 9 hlavních členů.Zbytek tvoří nespočetné množství špehů a různých přívrženců Akatsuk.Členové Akatsuki jsou S-Kriminálnici.Jsou to ti nejhledanější a nejnebezpečnější kriminálníci ve světě anime NARUTO.Zde naleznete o této organizaci více informací!
AKATSUKI

JASHINNáboženství členové: Hidan Člen z Akatsuki Hidan věří v kult Jashin. Nosí kulatý náhrdelník se symbolem jejich skupiny. Hidan věrně koná pravidla organizace, včetně modlení před bitvou. Potom, co porazí svého nepřítele, nastane krvavý rituál. Obřad zahrnuje že nepřítel leží na symbolu a vrazení bodce do jeho hrudi.
JASHIN

Policejní armáda z KonohyStanoviště: Země Ohně Druh: Organizace Organizace byla založena klanem Uchiha. Organizace je zodpovědná za udržování míru ve městě a prosazování práv.
Plicejní armáda

Nemocnice v KonozeStanoviště: Skrytá Listová Druh: Zdravotní organizace Slouží ke zdravotním potřebám ve vesnici, nemocnice pomáhá zraněným ninjům a civilistům kteří žijí ve vesnici.
Nemocnice

Ninja poslovéNinja poslové jsou skupina ninjů,kteří jsou schopni objetovat svůj život za všasné doručení důležitých zpráv mezi dvěma a více místy.Podle údajů jsou jejich jména něco ve smyslu PSČ.
Ninja poslové

Lovci odměnLovci odměn se zabívají lovením osob,na které byla vypsaná odměna.Lovci bývají obvykle velmi tajemní.
Lovci odměn

ShinobazuShinobazu jsou ninjove kteří dezertovali ze své vesnice a spojili se do gangu.Páchaji zločiny jako jsou například loupeže,ale když je nutno také zabíji.
Shinobazu

Doprovodné jednotkyTito bojovnici slouží k tomu aby hlídali přepravu nebezpečných zločinců jako je například Shinobazu a jiní velcí zločinci.

Doprovodné jednotky

 

 

 

Klany

O co v této sekci pude nejspýš každý,alespoň malý fanda NARUTA ví.V této sekci si popíšeme pár klanů z této úžasné anime...


Hyuuga Klan


Skrytá/utajená vesnice: Vesnice ukrytá v listí(Listová Vesnice)
Členové klanu: Hyuuga Neji, Hyuuga Hinata, Hyuuga Hizashi, Hyuuga Hanabi, Hyuuga Hiashi
Jutsu skupina: Techniky pokrevní
Techniky: Byakugan
Popis: Hyuuga Klan...klan z Listové Vesnice...všem známý pro schopnost vidět proudy chakry či tenketsu v těle soupeře.Tato technika je většinou používána členy klanu s kombinací taijutsu technikami,atak pak mohou násilně zablokovat proud chakry v těle soupeře,který pak svou chakru nemůže použít.


Uchiha Klan


Skrytá/utajená vesnice: Vesnice ukrytá v listí(Listová Vesnice)
Členové klanu: Uchiha Sasuke, Uchiha Obito, Uchiha Itachi a další...
Jutsu skupina: Techniky pokrevní
Techniky: Sharingan+Mangekyou+Sharingan
Popis: Uchiha klan je opět z Listové Vesnice.Jeho zástupci mají schopnost přeměny jejich očí na tvz Sharingan,díky němuž jsou vpodstatě doslova schopni klonovat pohyby protivníka.Schopnosti Sharinganu má i všem fandům NARUTA známý Hatake Kakashi,který mimochodem patří mezi mé nejoblíbenější postavy z NARUTA.


Nara Klan


Skrytá/utajená vesnice: Listová Vesnice
Členové klanu: Nara Shikaku, Nara Shikamaru, Nara Yoshino
Jutsu skupina: Skryté techniky
Techniky: Kage Kubi Shibari no Jutsu+Kagemane no Jutsu
Popis: Členové klanu Nara mají schopnost minipulace s jejich vlastnými i protivníkovými stíny.Díky těmto schopnostem jsou schopni se vlastním stínem připojit ke stíhnu protivníka a tak nad ním postupně převzít až úplnou kontrolu.Takto ovlivněná osoba je pak nucena kopírovat čí tvz. stínovat přesné pohyby ovliňovatele,tedy člena Nara klanu.Klan Nara je mimochodem také z Vesnice zkryté v listí.Pokud seriál NARUTO sledujete na JETIXU jistě jste si všimly jak používání těchto utajených technik vypadá a tak se zde nebudu zbytečně rozepisovat...


Sakon a Ukon


Skrytá/utajená vesnice: Zvučná vesnice
Členové klanu: Pouze Sakon a Ukon
Jutsu skupina: Pokrevní techniky
Techniky: Souma no Kou
Popis: Členové tohoto klanu josu zároveň členové z tvz. zvučné čtyřky.Sakon a Ukon mají schopnost nazívajícíse Souma no Kou.(Attack of an Evil Spirit Pair). .Souma no Kou je technika propůjčující jejim ninjům schopnot manipulovat a měnit molekuly jejich těla.Toto poskytuje bratrskou schopnost změnit jejich psychiku.


Kamizuru Klan


Skrytá/utajená vesnice: Kamenná Vesnice
Členové klanu: Kamizuru Suzumebachi, Kamizuru Jibachi, Kamizuru Kurobachi
Jutsu skupina: Skryté techniky
Techniky: Ovládání včel
Popis: Kamizuru klan...veleznámý klan z Kamenné Vesnice.Jeho členobé byli velitelé útoku proti Kanoze.Klan Aburame jim však zabráníl vstupu do Konohy.V této obrovské bitvě jich přišlo o život tisíce a jejich klanu započaly tvrdé časy.O roky později Jibachi, Kurobachi a Suzumebachi se chtěli vypátrat legendárního brouka Bikouchuu s nadějí že zase očistí své jméno.


Kaguya Klan


Skrytá/utajená vesnice: Mlžná Vesnice
Členové klanu: Kaguya Kimimaro
Jutsu skupina: Pokrevní techniky
Techniky: Shikotsu Myaku
Popis: Kaguya klan je klan původu z Mlžné Vesnice.Tento klan je možno charakterizován láskou k bitvě. Tento klan má schopnost manipulovat se strukturou jejich kostí , tato schopnost je nazývána Shikotsu Myaku.Jejich schopnost jim umožňuje vyjmou si kosti a použít je jako učinou zbraň.Další schopností je třeba to,že mohou vytvářet i kosti nové,což určitě není k zahození.


Inuzuka Klan


Skrytá/utajená vesnice: Listová Vesnice
Členové klanu: Inuzuka Kiba, Inuzuka Hana, Inuzuka Tsume
Jutsu skupina: Utajené techniky
Techniky: Shikyaku no Jutsu
Popis: Pokud jen trochu sledujete seriál NARUTO jistě víte,že tento klan je původem s Listové Vesnice,ale také jste si všimly určité vazby člena tohoto klanu se psím společníkem.Tato vlastnost je pro členy tohoto klanu charakteristická.Mít však psího společníka není podmínkou.Členové využívají Jutsu s psímy společníky.


Hákův Klan


Skrytá/utajená vesnice: Mlžná Vesnice
Členové klanu: Haku a jeho matka
Jutsu skupina: Pokrevní techniky
Techniky: Haku
Popis: Hákův klan je původem z Mlžné Vesnice.Tento klan byl před lety téměř vyvražděn a dokonce byl téměř zapomenut a proto se o něm moc neví.Jejich schopnost je měnit zkupenství vody z kapalného na plnyné,čily měnit vodu na led.Tato schopnost je nazívana Haku.


Akimichi Klan


Skrytá/utajená vesnice: Listová Vesnice
Členové klanu: Akimichi Chouza,Akimichi Choji
Jutsu skupina: Skryté techniky
Techniky: Baika no Jutsu
Popis: Akimachi Klan je opět původem z Listové Vesnice.Jeho členové jsou známí zejména technikou Baika no Jutsu,která jim umožňuje měnit tělesnou stavbu těla...přesněji jim umožňuje stloustnout a přeměnit jejich tělo na obrovskou kouli živé hmoty.


Aburame Klan


Skrytá/utajená vesnice: Listová Vesnice
Členové klanu: Aburame Shino, Aburame Shibi
Jutsu skupina: Skryté techniky
Techniky: Kikaichuu no Jutsu
Popis: Tento klan původem z Listové Vesnice je vyjímečný svím vlivem na brouky,čily technikou Kikaichuu no Jutsu.Tito brouci žijí přímo v chakře člena jehož příkazy poslouchají.


Fuuma Klan


Skrytá/utajená vesnice: Rýžová Vesnice
Členové klanu: Fuuma Arashi, Fuuma Hanzaki, Fuuma Sasame, Fuuma Jigumo, Fuuma Kagerou, Fuuma Kamakiri
Jutsu skupina: Skryté techniky
Techniky: Chakra no Ito
Popis: Před roky známý Orochimaru přišel do Rýžové země založit Skrytou Zvukovou. V těchto dobách byl Fuuma klan v tvrdých časech od předchozí války se zemí Stříbrnou a Zlatou.Shinobi z klanu Fuuma se dobrovolně rozhodlo spojit se se novou Orochimarovou armádou protože slibil že by mohl udělat jejich klan jednou znovu silný.


Karuma Klan


Skrytá/utajená vesnice: Vesnice ukrytá v listí(Listová Vesnice)
Členové klanu: Yakumo Kurama,Unkai Kurvama (Otec a ochrance klanu),Murakamo Kurama,Uruka Kurama
Jutsu skupina: Techniky skryté
Techniky:Genjustsu
Popis:Klan z Listové Vesnice měl velký vliv podobný jako měl klan Uchiha jejich hlavní síla je jejich genjustsu tento klan patří spíše k mrtvím klanům.(Zlé monstrum zvané Idou které vylezlo z Yakumi Kurami zabila hlavní větev až na ní o tom ale Yakumo Kurama nevěděla a myslela si že byli zabiti Kurenai a 3. Hokage.)Tak se Yakumo Kurama chtěla pomstít Listové i Kurenai naštěstí vše dopadlo dobře a démon který byl v Yakumo Kurama byl Yakumo Kurama zabit.

 

Démoni


Démoni v Narutovy se nazývají bijuu a pochází z japonské mytoligie.Tyto démony rozdělujeme do devíti úrovní-Podle počtu ocasů a jedina možnost jak je zkrotit je zapečetit je zakázanou pečetí do narozených dětí.Ovšem ten, kdo pečeť provede, přitom většinou umírá. Yondaime (Čtvrtý Hokage) byl jeden z těch lidí, kteří obětovali život, aby zapečetili démona a ochránili vesnici(zapečetil nejsilnějšího démona do vlastního dítěte NARUTA). Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazývá Jinchuuriki.Také většinou nese démonovy charakteristické znaky jako např.:Yugito Nii měla od kočičího démona šikmé oči a Naruto má od lišky něco jako vousky. Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho ocasu až k devíti a jejich jména jsou...

 

Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku (Ičibi no Šukaku) | Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata.
Trojocasý démon - Sanbi no Isonade | Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou (Jonbi no Sokó)
Pětiocasý démon - Gobi no Houkou (Gobi no Hókó) | Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu (Rokubi no Raidžů)
Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku (Šičibi no Kaku) | Osmiocasý démon - Yamata no Orochi (Jamata no Oroči)
Devítiocasý démon - Kyuubi no Youkou (Kjůbi no Yókó)

Shukaku (Jednoocasý démon Tanuk -Mýval)
Shukaki je jedním z "Biju" , ocasá bestie z antického světa. Kazekage zapečetil Shukaku do svého syna Gaary(budoucího Kazekágeho),s úmyslem,vytvořit ninju s velkým množstvím chakry a vytvořit tak nezastavitelný zabíjecí stroj.Za tímto účelem to dělala většina vesnic.


Nibi (Dvouocasý Démon-kočka)
Shukaki je jedním z "Biju" , ocasá bestie z antického světa. Dvouocasý démon Nibi je zapečetěn do Jinchuuriki jménem Nii Yugito.Zdá se ,že Nibi má schopnost vytvářet koule z ohně.Velmi ničivé,Nibi je také známý jako "Ikiryou" nebo jako žijící stín.


Sanbi (Trojocasý démon- Mořská Želva)
Shukaki je jedním z "Biju" , ocasá bestie z antického světa. Troj ocasý démon Sanbi není zapečetěn.Sanbi žije v oceánu a zůstal nepolapený dokud nepřišla organizace Akatsuki.


Yonbi (Čtyrocasý démon)
Čtyřocasý démon byl zapečetěn ve starém Jinchuuriki.Je neznámo ,jaký bijuu to bylo.Velkoiu černou značku na Jinchuurikovym nose a líci měl možná na svědomí Bijuu.Jinchuuriki užíval různé elementy technik,pravděpodobně to bylo z démonovy síly.


Pětiocasý démon - Gobi no Houkou (Gobi no Hókó)
Pátým démon je houkou(Bůh iluzí/Genjutsu).Pětiocasý démon pomocí svých pěti ocasů může způsobit ohromné škody.Nese podobu psa,jeho ocasi dávají takové poškozeni, protože každý z nich ovládá jeden živel:Voda, oheň, země, vzduch a blesky.Démon je velmi silný, ale jednou měl velice blízko smrti, když společně s Nekomantou vyzvali na souboj Kyuubiho(Boj vidíte na obrázku,Houkou je bílí).


Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu (Rokubi no Raidžů)
Šestý je démon Raijuu(Bůh hromu vypadá jako lasička a má velmi ostré drápy.Její srst má zlatožlutou barvu a jejích šest ocasů jsou klikaté jako blesky).Démona z něj udělal Yamata no Orochi.V boji může na pomoc vypustit obrovské množství elektřiny.Může bleskem i rozdělat oheň a disponuje různými magickými schopnostmi ohledně elektřiny.Když pláče, tak hřmí.Ninja jménem Sarutobi na něj použil techniku Raikiri, která, ač také elektřina démona zranila tak, že jej Sarutobi zapečetil do Podzemí Hromové Svatyně v měste Kyoto.


Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku (Šičibi no Kaku)
Sedmím démonem je Kaku(Bůh země).Démon podobný mývalovi(jako shukaku),ale tentokrát má o šest ocasů víc.V japonských znacích se někdy může překládat jako Mujina, ale stále se jedná o sedmiocasého.Je ze všech démonů nejmenší, ale taky nemazanější.Loví nejčestěji pod zemí.Byl zabit, když mu zničený kus země padnul rovnou do otevřené tlamy.Byl bohem země a žil v Podzemní obětního oltáře v Nagoye.


Osmiocasý démon - Yamata no Orochi (Jamata no Oroči)
Tento démon není bůh,ale je to ďábel ma osm hlav a osm ocasů. Každá jeho hlava představuje jeden symbol a sice: Duše, duch, zlo, ďábel, monstróznost, zabíjení, záhrobí a smrt.Původně byl ještě slabší než Nekomata a Sokou.Tehdá na něj členové Kusanagi klanu použili Kusanagi měč,aby ho zničili ale to se jim nepovedl a Yamata no Orochi vzal sílu meče a stal se silným..S touto novou silou vypustil neuvěřitelné množství temné energie, čímž probudil ostatní ocasé démony a stal se díky tomu arogantním.Myslel, že je nejsilnější a tak démony vyzýval na souboje, ve kterých vždy zvítězil.Ale když bojoval s Kyuubim, tak mu Kyuubi jeho meč díky své neomezené síle zlomil a porazil ho.Yamata no Orochi je největší z démonů dříve žil na Starém bojišti v Sace.


Kyuubi (devíti ocasý démon-Liška)
Devítiocasý démon zaůtočil na Skrytou Listovou před dvanácti lety.Je to jeden z Bijuu ,Ocasá bestoie z antickýho světa.Čtvrtý Hokage se stal obětí tohoto démony když zapečetil démona do těla maleho dítěte Uzumaki Naruta.Byla to Čtvrtého jediná naděje pro Skrytou Listovou. Nicméně,lidi z Listové Vesnice viděli Naruta jako samotnýho Kyuubiho a vyhýbali se mu.


Shinigami (Démon Mrtvých)
Shinigami je bytost vyvolaná během Shiki Fuujin jutsu.Některé další informace v podstraně Fuuinjutsu.

 

ZBRAŇE


Kunai


Kunai patří k nejznámějším zbraním z NARUTA.Kunai patří do základní výzbroje každého ninji,která se nosí nejčastěji na noze,opasku či ve vaku..Jedná se vlastně o něco jako házecí nůž.Kunai múže být zkombinován s výbušnými věcmi.


Shuriken


Shuriken je zbraň,která vám je všem jistě známá.Shuriken patří do kategorie házecích zbraní a stejně jako kunai patří do základní výbavy ninjů.Shuriken se nosívá v pouzdře na noze nebo ve vaku připevněném na opasku.


Větrný shuriken


Větrný shuriken je upravený klasický shuriken.Liší se zejména velikostí a délkou letu.Větrný shuriken je sice velký a proto je možno ho skládat,ale za to má o mnoho větší dolet než klasický shuriken a také způsobuje větší zranění.


Makibishi


Makibishi je velmi nápomocná zbraň při útěku nebo ústupu.Používá se tím způsobem,že se mnoho těchto makibishi vhodí na zem a pronásledovatelé/nepřátelé pak mají obtížný pruchod tímto prostorem,což zvyšuje šanci ninjů.,kteří utíkají před nepřátely.Makibishi je velmi ostrá.Dokáže probodnout chodidlo jako kdyby to bylo máslo a to i přes nejodolnější boty.
Výbušný lístek


Výbušný lístek je vlastně pergamen na kterém je zápis k aktivaci vybouchnutí.Ninja může lístek přilept k jakémukoliv objekt,kterým může být třeba zbraň kunai.Lístků může být použito i více,což pak způsobuje obrovskou explozi způsobující velké zranění i na velkou vzdálenost.
Výbušný váček
Je to zbraň podobná výbušnému lístku, tyhle malý váčky mohou být připevněny na objekt a vybouchnout po několika málo vteřinách.
HyourouGan
Pokud ninja spolkne tuhle pilulku HyourouGan, dovolí mu to bojovat několik dní bez jakéhokoliv odpočinku. Pilulky jsou plné proteinů a specialního povzbuzujícího okamžitého přírůstku chakry.HyourouGan se nesmí používat velmi často.
Výbušný kouřový granát


Pokud ninja vytáhnete pojistku z tohoto granátu , výsledkem je pak exploze a halvně kouř,díky kterému se pak nepřátelský ninja méně orientuje a tak má ninja možnost překvapivého útoku.

Žhavý uhlík ukrytý v puse


Ninjové jdoucí do bitvy mívají často v ústech ukrytý žhaví uhlík.Aby jej ninja aktivoval musí ho zkousnout.Aktivovaný uhlík pak může vyplivnout přes něco hořlavého,čímž se uhlík zapálí a protivníkovy pak takový to rozpálený uhlík způsobuje velká zranění.
Senbon (Jehlice)
Senbon jsou původně lékařský nástroj a tudíž byly používány lékařskými ninji.postupem času se Senbony začaly používat jako zbraň u ninjů a lovců ninjů.Hroty senbonů se lechce zabodávají do těla a to způsobuje smrt,umrtvení končetiny někdy i bezvědomí.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář